Dermapen

 

Dermaroller, silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış onlarca çelik iğneden oluşur. Bu iğnelerin uzunlukları ve sayıları kullanılacak bölgeye göre değişmektedir. Dermapen ise bir kalem gibi çalışır ve ucunda onlarca değişik uzunlukta iğne içerir. Her ikisi de  deri üzerinde mikro kanallar açmak için kullanılır.

Bu iğneler deriye uygulandığında cildin alt katmanlarına mikro kanallar açılmaktadır. Bu mikro kanallar deri tarafından yara gibi algılanır. Ancak bu kanallar 20 dakikadan itibaren kapanır ve geride yara görüntüsü bırakmaz. En önemli etkisi deri içinde yara iyileşme mekanizması tetiklenmiş olur ve vücudun tamir süreçi başlar. Bu şekilde deride kollajen oluşumu ve kan dolaşımı artar. Yaşlı ve kuru cilt yenilenir, derinin ölü tabakası uzaklaşarak, alttan yeni hücreler gelir. Bu da cilt gençleşmesine önemli katkılar sağlar.

Dermapen ve dermaroller anti-aging uygulaması ile cildin yeniden yapılandırılması, kırışıklık çizgilerinin giderilmesi, güneşin verdiği hasarın azaltılmasında, yara ve yanık izleri, akne izleri gibi önemli sorunlarda kullanılmaktadır. Melazma ve hiperpigmentasyon gibi cilt lekesi sorunlarında, derideki geniş porlu yapının azaltılmasında tatmin edici sonuçlar vermektedir. Saç dökülmesinde de deri kanlanmasını artırarak kılların güçlenmesini sağlamaktadır.

Uygulama sırasında, dermaroller ile kanalların açıldıktan sonra deriye bazı özel maddeler masaj ile yedirilmektedir. Bu ürünler büyüme faktörlü ve anti-aging etkili serumlardır ve açılan kanallardan geçerek derinin daha alt tabakalarına nüfuz ederler. Böylece hem cildin onarım süreci desteklenmiş olur, hem de sağlam deri üzerine sürmekle elde edilemeyecek düzeylerde bakım ürünlerinin yararı görülür. Saç dökülmesi tedavisinde de dermapen sonrası saç besleyici özel serumlar uygulanmaktadır.

Uygulama muayenehane şartlarında yapılır. Hafif bir kızarıklık dışında ek rahatsızlık beklenmez ve günlük hayata devam edilebilir. Ciltte istenen düzeyde parlaklık ve canlılık gelişmesi için bir aya aralıklarla 3-4 seans uygulama gerekmektedir.